Dwa tygodnie przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, gdzie mój 11-letni syn miał zacząć szkołę, poprosiłam Przemka o pomoc.
Przemek profesjonalnie podszedł do tematu. Przede wszystkim znalazł w grafiku czas na codzienne konwersacje. Po drugie narzędzia jakich używa (np. Google Classroom) pozwalają na bezproblemowy dostęp do materiałów – utrwalają i porządkują wiedzę w bardzo przyjazny dla użytkownika (w tym wypadku dziecka) sposób. Po trzecie tematyka zajęć jest świetnie dostosowana do zainteresowań. Po czwarte – Przemek mimo dużej bezpośredniości w kontakcie pozostaje wymagającym nauczycielem a to świetnie wpływa na motywację do nauki.
Mojemu synowi te lekcje dały bardzo dużo pod paroma względami. Przede wszystkim, zmuszony do mówienia w obcym języku przez 45 min zrozumiał jak jest to trudne i jak wiele słów brakuje, żeby swobodnie porozmawiać. Zrozumiał, że nauka słówek to nie kwestia jak przeżyć od testu do testu w szkole, tylko, że ta wiedza ma zostać z tobą aby umożliwić lepszą komunikację. Leciał w samolocie pokorniejszy wiedząc z czym się zmierzy. Gorąco polecam zajęcia u Przemka.